İYİ Parti İl Başkanı Seyfi Bayrak’ın geçirdiği elim bir trafik kazasında hayatını kaybetmesi sonrası İl Başkanlığı görevine atanan Osman Kozan ani bir kararla İl Kongresine kadar görevine devam edip İl Kongresinde başkanlıktan çekilme kararı aldı.
İYİ PARTİ’DE İSTİFA

Sosyal Ağlar üzerinden il başkanlığı görevinden çekildiğini açıklayan Kozan, istifa gerekçesini ise hafta sonu yapılan Merkez İlçe Başkanlığı Kongresi sonrası partiden istifaların artmasını gösterdi.
“İSTİFALARIN ARKASI KESİLMEDİ”
İYİ Parti İl Başkanı Seyfi Bayrak’ın il yönetim üyeleri ile birlikte ilçe ziyareti dönüşü esnasında geçridiği trafik kazasında hayatını kaybetmesi sonrası Osman Kozan il başkanı olarak atanmıştı. Kozan yönetimini oluşturarak çalışmalarına devam ederken İYİ Parti 2. Olağan Kongreleri’nin ilimizde ki ilki olan Merkez İlçe Kongresi sonrası partiden istifaların olduğunu dile getirerek çekilme kararı aldığını açıkladı. 97 gündür yaptığı il başkanlığı görevinden istifasının gerekçelerini sosyal medya üzerinden açıklayan Kozan,”Kıymetli gönüldaşlarım,97 gün önce bana verilen İYİ Parti Yozgat İl Başkanlığı görevini bugüne kadar Adalet ve Hakkaniyet çizgisinden ayrılmadan başarıyla yerine getirdim. Bu şerefli görevin bana veriliş amacı; Yozgat teşkilatlarını canlandırmak ve büyütmekti. Şu ana kadar geçen 97 günlük kısa sürede bunu başardığıma inanıyorum. 984 Üye ile teslim aldığım Yozgat Teşkilatımızın üye sayısını geçen pazar gününe kadar Bin 600'lere taşımayı başarmıştım. Fakat, geçen pazar günü yapılan merkez ilçe kongremizden sonra maalesef istifaların ardı arkası kesilmez oldu. Bugün itibariyle üye sayımız Bin 452'e düştü” ifadelerini kullandı.
“İNSANLARI KAYBETMEYİ GÖZE ALAMAM”
Benim itibar veya çevre kazanmak için makama mevkiye ihtiyacım yok diyen Kozan,”Ben zaten genç yaşımda ticari ve siyasi arenada yüzlerce dostluk kurmuş, sosyal çevresi geniş, binlerce insanın gönlünü kazanmayı başarmış biriyim. Ben siyaset yapacaksam, mensubu olduğum İYİ Partinin yükselmesi için siyaset yaparım. Enerjimi parti içi mücadelede tüketip diğer partilerle rekabette enerjisiz kalarak siyaset yapamam. Kimsenin birbiriyle veya Genel Merkez ile arasında kişisel hesaplaşmaların ortasında kalmam. Kısaca; ben kendi partimdeki kimseyle kötü olmam. Ben buraya ''GÖNÜLLER KAZANMAYA'' gelmişken, kimsenin gönlünü kırmam. İYİ Parti Yozgat İl Teşkilatı olarak hepi topu zaten bir avuç insanız. İşi şahsileştirip inada bindirerek bu bir avuç gönül vermiş insanı da kaybetmeyi göze alamam. Ben burada insanları kaybedecek olursam, ilk önce kendime daha sonrada bana bu görevi verenlere ihanet etmiş olurum” ifadelerini kullandı.
KONGREDE ADAY OLMAYACAĞIM
Kozan son olarak,”Bu duygu ve düşüncelerle İlçe Kongrelerimizi tamamlayıp, İl Kongremizi yapana kadar görevimin başında olacağımı, Adalet ve Hakkaniyetle İl Başkanlığı Görevimi yapmaya devam edeceğimi kamuoyuna bildiririm. Nisan 2020'de yapılacak olan İl Başkanlığı Kongresinde olağan üstü bir durum olmadığı müddetçe İl Kongresinde aday olmamaya karar verdim. Almış olduğum bu karar, gidişatı gözlemleyerek aldığım bir karadır ve tamamen şahsıma aittir” şeklinde ifadeler kullandı.

Yorumlar