Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Boğazlıyan Yamaçlı Beldesi'nde etkinlik düzenledi.
Jandarma bilgilendiriyor

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı tarafından başlatılan “Güçlü Aile, Güvenli Gelecek” projesi kapsamında Boğazlıyan’a bağlı Yamaçlı beldesinde güçlü aile yapısı konusunda bilgilendirme yapıldı.
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Boğazlıyan Yamaçlı Beldesi'nde etkinlik düzenledi. Etkinlikte Ailenin Önemi, Aile İçi Şiddet, Aile İlişkileri, KADES, UYUMA, En İyi Narkotik Polisi: ANNE konularında 131 vatandaşa bilgilendirme yapıldı.
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevli Jandarma Astsubay Üst Çavuş Saadet Öz, aile konusunda firma çalışanlarını bilgilendirdi. Yozgat Valisi Ziya Polat’ın himayelerinde başlatılan Güçlü Aile Güvenli Gelecek projesi hakkında da bilgiler veren Öz, ailenin ne olduğu ve aile kavramından bahsetti. Öz, ayrıca ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanun hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
Yozgat Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Sosyal Hizmet Uzmanı Emel Ünal, şiddetsiz bir toplumun nasıl olması gerektiği, aile içi şiddet ve aile içi şiddetin önlenmesi için neler yapılması gerektiği konularını anlattı. Ünal, kadına şiddetin birçok tanımının bulunduğunu vurgulayarak bunun nasıl önüne geçilmesi noktasında görüşlerini anlattı. Uzman Jandarma Ali Bozkurt ise, ‘En İyi Narkotik Polisi Anne’ projesi hakkında bilgilendirmelerde bulunurken, ailelerin çocuklarını takip etmelerini isterken, çocukların normalden farklı davranmaları durumunda da neler yapmalı gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı tarafından hazırlanan çanta katılımcılara dağıtıldı, çalışan kadınların akıllı telefonlarına KADES uygulaması yüklendi.

Yorumlar