AK Parti Sosyal İşler Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Nurullah Nurdoğan, Diyanet-Sen Yozgat Şubesi’nce düzenlenen 28 Şubat konulu sohbet toplantısına katıldı.
Nurdoğan 28 Şubat’ı anlattı

AK Parti Sosyal İşler Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Nurullah Nurdoğan, 28 Şubat mağduru olduğunu ve bir dönem cezaevinde kaldığını hatırlatarak,O dönemin hiçbir zaman unutulmayacağını kaydetti.
AK Parti Sosyal İşler Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Nurullah Nurdoğan, Diyanet-Sen Yozgat Şubesi’nce düzenlenen 28 Şubat konulu sohbet toplantısına katıldı.
28 ŞUBAT PROGRAMI
Diyanet-Sen Yozgat Şube Başkanı Hamza Berker, 28 Şubat’ın tarihte kara bir leke olarak durduğunu belirterek, bu lekenin silinemeyeceğini söyledi.
Berker, 28 Şubat’ın 24’üncü yıldönümü dolayısıyla bir program düzenlediklerine değinerek, pandemi dolasıyla programı sınırlı tuttuklarını aktardı. Berker, 28 Şubat’ın önemli tanık ve mağdurlarından olan AK Parti Sosyal İşler Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Nurullah Nurdoğan’ın süreci ilişkin sohbetlerini dinlediklerini kaydetti.
Darbelerin toplumları ve ülkeleri kontrol altında tutmak için geliştirilen emperyalist düzenekler olduğunu ifade eden Berker, darbelerin teori ve pratikte emperyalist bir kurgu olduğunu söyledi.
Hangi söylem kullanılırsa kullanılsın veya hangi bahaneye dayandırılırsa dayandırılsın tüm darbelerin teorisi ve pratiğiyle emperyalist bir kurgu olduğunun altını çizen Berker, “28 Şubat'ın mağdurlarının haklarını tahkim, hukukunu tanzim ve zararlarını tazmin etme iradesi; adaletin gereğidir, medeniyetin gereğidir, inancın, iz'anın, ahlakın ve hukukun gereğidir. Ve bu irade, 28 Şubat’ın faillerini mahkûm etme iradesinden daha az önemli değildir” dedi.
İFTİRALAR ATILDI
AK Parti Sosyal İşler Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Nurullah Nurdoğan , 28 Şubat 1997 post modern darbesinin yıldönümü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte 28 Şubat sürecinin toplumun büyük kesiminin maddi ve manevi zarara uğrattığını belirterek, okuma hakları ellerinden alınan öğrencilerin mağdur edildiğini söyledi.
Kendisinin de 28 Şubat mağduru olduğunu ve bir dönem cezaevinde kaldığını belirten Nurdoğan, o dönemin hiçbir zaman unutulmayacağını kaydetti.
28 Şubat 1997'nin özgürlük alanlarına, değer yargılarına topyekun savaş ilan edilen bir tarih olarak anılmaya başladığını dile getiren Nurdoğan, 28 Şubat'ın dindar ve inançlı insanlara yönelik karalama kampanyalarının ve iftiraların ayyuka çıktığı kirli bir dönem olduğunu ifade etti.
28 ŞUBAT RUHU
FIRSAT KOLLUYOR
Nurdoğan, “28 Şubat sürecinde toplumuna yabancılaşan, siyaset, ordu, yargı ve medya tarafından İslami duyarlılığı olan kişilere ve kurumlara karşı sistematik ve kurumsal bir zulüm uygulanmıştır. İnanç özgürlüğü ve ifade özgürlüğü gibi temel haklar ortadan kaldırılmıştır. Milyonlarca insana zulüm yapılmıştır. Binlerce öğretmen baskılara dayanamayıp istifa etmiştir. Birçok devlet memuru istifa etmiştir. Öğrenciler istedikleri üniversitelerde eğitim görememiştir. 28 Şubat toplumun İslami kimliğinin yok edilmesi ihanetinin adıdır. 28 Şubat'ın izleri her ne kadar silinsede, ruhu devam ediyor, fırsat kolluyor. Onun için milletin değerleriyle barışık yeni bir anayasaya ihtiyaç vardır” dedi.
REŞİT ÜNAL

Yorumlar