Yozgat Valisi Ziya Polat, Ramazan bayramında şehit ailelerini ziyaret etti.
Şehit aileleri unutulmadı

Yozgat’ta Ramazan bayramında şehit aileleri yalnız bırakılmadı. İl protokülü il ve ilçelerdeki şehit ailelerini ziyaret ederek hem bayramlarını kutladı hem de talep ve beklentilerini dinledi.
İLK ZİYARET SARAYKENT’E
Yozgat Valisi Ziya Polat beraberinde eşi Pınar Filiz Polat, Kaymakam Ömer Tuğrul Kundakçı eşi Büşra Kundakçı, Alay Komutanı Alb. A. Sefa Yılmaz, Emniyet Müdürü Murat Esertürk ve eşi Özlem Esertürk ile birlikte 1981'de Kırklareli'de uçak düşmesi sonucu şehit olan Mustafa Eser'in Saraykent Kamberli köyünde oturan ailesini ziyaret etti. Şehit ailesi ile bir süre sohbet eden Vali Polat, aile fertleriyle bir süre görüşüp, bayramlarını tebrik etti.
BAYRAM SÜRESİNCE ZİYARET
Yozgat Valisi Ziya Polat eşi Pınar Filiz Polat ile birlikkte Şehit P.Uzm.Çvş. Hasan Hüseyin Özdemir, Şehit Mustafa Eser ve Elazığ 8. Kolordu Komutanı Şehit Korgeneral Osman Erbaş'ın ailelerini ziyaret ederek bayramlarını kutladı.
Pandemi şartları nedeniyle kısa süren ziyaretlerde, şehit aileri ile bir süre görüşen Vali Polat, şehitlerin ailelerinin kıymetli bir emanet olduğunu belirterek, “Sizler, bize şehidimizin emanetisiniz. Devlet olarak her zaman Şehit ailelerimiz ve Gazilerimize kapımız, gönlümüz açıktır. Şehitlerimizin, ahirete intikal eden Gazilerimiz ve hayatta olan Gazilerimizin, devletimiz ve milletimizin gönlünde her zaman ayrı bir yeri vardır. Allah sizlere başka kederler yaşatmasın. Şehitlerimize tekrar Allah’tan rahmet, Gazilerimize de sağlıklı ömür diliyorum” dedi.
BAKAN KURUM İLE GÖRÜŞTÜ
Öte yandan Yozgat Valisi Ziya Polat, Suriye’nin İdlib kentinde 29 Şubat 2020 tarihinde şehit olan P. Uzm. Çvş. Hasan Hüseyin Özdemir'in cenaze törenine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'u telefonla arayarak, şehit ailesi ile görüştürdü.
Şehit babası İbrahim Özdemir, köylerine yapılan hizmetler dolayısıyla Bakan Kurum’a teşekkür etti. Şehit babası İbrahim Özdemir, oğlunun cenaze töreninde ayakkabılarının çamur olması sebebiyle Bakan Kurum’un aracına binmemesiyle gündeme gelmişti.
Bakan Kurum, şehit Hasan Hüseyin Özdemir’in babasının bayramını kutladı. SEVİLAY KAYAASLAN

Yorumlar