AK Partili belediyelere Ramazan genelgesi yayımlandı
YARDIM FAALiYETLERi ŞOVA DÖNÜŞMEYECEK

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Halil Şahbaz, Ramazan ayının manevi atmosferi içerisinde toplumun her kesimiyle bir araya gelip dayanışma içerisinde olacaklarını söyledi.
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Halil Şahbaz, genel merkez tarafından Türkiye genelindeki AK Partili belediyelere genelge yayımlandığını belirterek, Ramazan ayında sosyal ve gönül belediyeciliği yansıtacaklarını kaydetti.
Genelgeyi paylaşan Şahbaz, “Mübarek ayda bereket kapıları açılır. Hayırseverlik, iyilikseverlik, yardımseverlik duyguları en doruk noktaya ulaşır. Paylaşmanın verdiği mutluluk ve manevi haz en fazla Ramazan ikliminde anlam bulur. Ramazan, hayatımıza yeni bir düzen kurar. Ramazan ayında insan nefsinin ihtiyaçlarını disiplin altına alırken ruhunu basamak basamak yükselteceği bir imkân elde eder. Bu yükseliş, tek başına yürütülen bir sefer değildir. Müminlerin bir bütün olarak fakiriyle, zenginiyle, ihtiyarıyla, genciyle, çaresiz ve kimsesizleriyle birlikte bir topyekûn yükseliştir” dedi.
Ramazan ayının iki yıldır pandeminin gölgesi altında idrak edildiğine vurgu yapan Şahbaz, “Pandeminin bütün olumsuzluklarını yaşadığımız bu dönemde belediye hizmetleri de adeta yeni bir boyut kazanıyor. Gönül belediyeciliği diye çıktığımız bu yolda ortaya koyduğumuz yeni hedeflerimiz şimdi daha da bir önem kazandı. Vakit daha çok dua alma, daha çok gönül alma ve daha çok gönülle buluşmak vaktidir. Pandemi kurallarına riayet ederek özellikle kenar mahallelerimize ziyaretlerimizi yapmalıyız. Yardım faaliyetlerimizi gösterişten uzak ve bir medya şova dönüştürmeden artırmalıyız. Bazı siyasi çevrelerin hiçbir hizmet yapmadan algı operasyonları yapması nasıl bir anlam taşımıyor ise sadece algıdan ibaret hiçbir işleme asla pirim vermemeliyiz” dedi.
BORÇLAR KAPATILACAK
AK Parti’nin hizmetin esasında ve ifasında yer alan bir anlayışa sahip olduğunu aktaran Şahbaz, hiçbir zaman hizmet algısı yapmadıklarına değindi.
Şahbaz, “İhtiyaçlı olan her sofrada bir tas çorbamız bulunacak, kuruyan her dudağa bir bardak su olacak şekilde hizmetlerimizi genişletmeliyiz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın alışveriş yaptığı esnaflar sessizce ziyaret edilmeli, borçlarını yatıramayan aileler varsa hesapları kapatılmalıdır. Hayırsever vatandaşların yapacakları yardımlara da öncülük yapılmalı ve yol gösterilmelidir” ifadelerini kullandı.
MAHZUN GÖNÜLLERE
MİSAFİR OLUNACAK
Halil Şahbaz, pandemi dolayısıyla toplu organizasyonlara kısıtlama getirildiğini hatırlatarak, “Pandemi kuralları çerçevesinde toplu organizasyonlar yapmayacağız. Ama telefonla arayarak mahzun gönüllere misafir olabiliriz. İmkânlarımızı ihtiyaç sahibi aileler için seferber etmeliyiz. Aziz milletimizin bağrından doğan bir siyasi hareket olarak her zaman güzel hizmetlere öncülük ettiğimiz gibi bu pandemi ortamında da üzerimize düşeni en iyi şekilde hayata geçireceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

Yorumlar