Avrupalı Yozgatlılar, gelenek haline getirdikleri kurban bağışını bu yıl da gerçekleştirdiler.
Yozgat’a  kurban olsun

Avrupalı Yozgatlılar, gelenek haline getirdikleri kurban bağışını bu yıl da gerçekleştirdiler.
Fransa, Hollanda, Belçika, Avusturya Yozgatlılar Fedarasyonu bu kurban bayramında Yozgat ve 13 ilçesine 163 canlı kurban bağışında bulundular.
Fransa Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Nuri Meriç, Yozgatlı federasyonların başlattığı kampanya ile Yozgat’ta kurban bağışı kampanyası düzenlediklerini söyledi.
Meriç, kurban bağışı kampanyası ile ihtiyaç sahiplerine ulaştıklarını ifade etti.
Meriç, "Biz her yıl bu kampanyamızı yapıyorduk, bu bayramda yaptığımız kurban kampanyamıza, Belçika, Hollanda ve Avusturya Yozgatlı dernekleri Federasyonlarımız'la birlikde bu kampanyayı gerçekleştirdik.
163 canlı kurban bağışında bulunduk. Bizde kurbanları Yozgat ve çevresinede yüzlerce hemşehrimize pay olarak dağıtımını yaptık. Bize vekalet veren hemşehrilerimizin kurbanlarını yüce rabbim kabul eylesin. Kurbanlarımızın dağıtımında destek olan Yozgat ve ilçelerinde görev yapan müftülerimize teşekkür ediyorum. Avrupada ve Yozgat'ta yaşayan hemşehrilerimin Kurban Bayramlarını en içten dileklerimle kutlar, tüm insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temenni ederim" dedi.

Yorumlar