Başkan Köse, istişare toplantılarına Belediye meclis üyeleriyle devam etti
YOZGAT’IN GELECEĞİNE ORTAK AKIL PLANLAMASI

Yozgat’ta ortak akılla yönetim anlayışını benimseyen Belediye Başkanı Celal Köse, toplumun her kesimini dinleyerek kentin geleceğini yeniden planlıyor.
Belediye Başkanı Köse çeşitli meslek grupları, Sivil Toplum Kuruluşları başta olmak üzere birçok kesimle istişare yapma temeline dayanan 'Ortak Akıl Buluşmaları'na devam ediyor.
‘Ortak akılla beraber, bu şehri yöneterek, birlikte kararlar alarak, çok güzel hedeflere hep beraber yürüyeceğiz’ diyen Başkan Köse Belediye Meclis üyeleri ile istişare toplantısı düzenledi.
Başkan Köse, kentin bu günü ve geleceğine dair fikir alış verişlerinin gerçekleştirildiği toplantılar çerçevesinde meclis üyeleri ile Yozgat Belediyesi Bilal Şahin Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi.
Ortak akla ve fikir alışverişine önem gösteren Başkan Köse, istişare toplantılarında sık sık notlar alıyor.
Başkan Köse, belediye meclis üyeleriyle bir araya gelerek projeler, çalışmalar ve planlamalar konusunda ki yeni gelişmeler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
Her fırsatta vatandaşlarla bir araya gelerek, taleplerini dinleyen Başkan Köse ,kentin dinamikleri ile de sürekli değerlendirmelerde bulunarak Yozgat’ın eksiklerini tespit ediyor.
Yapılan istişare toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Celal Köse, “Şehrimizi tarihi, kültürel, sosyal ve birçok noktada ileriye taşımak için gece gündüz çalışıyoruz. Yaptığımız ve projelendirdiğimiz çalışmaların hepsinde, hemşehrilerimizin beklentilerini ön planda tutuyoruz. Ortak amacımız Yozgat için, çocuğundan yaşlısına herkesle istişare içerisindeyiz. Bugün de belediye meclis üyelerimizle bir araya geldik. Çalışmalarımızı ve projelerimizi anlatarak, önerilerini dinledik. Programımıza katkı veren değerli meclis üyelerimize şahsım ve şehrim adına teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Köse, Yozgat’ın geleceğine yönelik yapılacak çalışmalarda kent dinamikleriyle ortak akıl çerçevesinde hareket edeceklerini belirtti.
Kenti ortak akılla yönetmenin kararlılığında olduklarının altını çizen Başkan Köse, başta ulaşım olmak üzere vatandaşların sıkıntı duyduğu pek çok alanda yatırımlarını sürdürdüklerini ifade etti.
Yozgat’ı sivil toplum kuruluşlarından siyasi partilerine kadar ortak akılla yönetmek üzere yola çıktığını hatırlatan Başkan Köse, şehrin ana sıkıntıları için acil eylem planını devreye soktuklarını, hızlı ve etkin bir çözüm arayışına girdiklerini ifade etti.
REŞİT ÜNAL

Yorumlar