Yozgat’ta görev yapan iki isim şimdi Isparta’da başarılı çalışmalara imza atıyor
Yozgat tutamadı  Türkiye ödüllendirdi

Yozgat’ta kısa bir dönem görev yapmalarına rağmen başarılı çalışmalarıyla takdir toplayan eğitimci Ömer Yılmaz ve doktor Ümit Işık, tayin oldukları Isparta’da kendilerinden bahsettirmeye başladılar.
Isparta İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz Yılın İl Milli Eğitim Müdürü, Doç. Dr. Ümit Işık Prof. Dr. Atalay Yörükoğlu Genç Bilim İnsanı Ödülüne layık görüldü.
Yozgat’ta görev yaptıkları süre içerisinde dikkat çeken projelere imza atan Ömer Yılmaz, Doç. Dr. Ümit Işık Isparta’da da kaldıkları yerden devam ediyorlar. Yılmaz ve Işık, Isparta’da sık sık bir araya gelerek yapmayı planladıkları projeler üzerinde fikir alışverişinde bulunuyor. Eğitim ve sağlık alanında sosyal hayata yönelik adımlar atan iki başarılı isim Türkiye’nin de gündeminde yer almaya başladılar.
YILMAZ’A BÜYÜK ONUR
2009 yılında Bozok Üniversitesine Daire Başkanı olarak atanan ve adı geçen kurumda Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Genel Sekreter Yardımcılığı yapan, sonrasında Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini gerçekleştiren ve şu an Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini sürdüren, yaptığı projelerle, gerçekleştirdiği güzel çalışmalar ile adından çokça bahsedilen, Ömer Yılmaz’a Türkiye Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği tarafından Yılın İl Milli Eğitim Müdürü ödülü verildi.
EĞİTİME DOKUNUŞ
Yılmaz, Isparta’da bulunduğu çok kısa sürede önemli çalışmalar gerçekleştirmeyi başardı.
Isparta MEM TV’yi kuran Yılmaz, gönüllü öğretmenler ve öğrencilerle etkileşimli ders işlenmesine öncülük etti. Whatsapp soru çözüm hattı ile çözülemeyen sorular canlı yayınla çözülmesine katkı sağlayan Yılmaz, Isparta Eğitim Akademisi kurdu.
Okul müdürlerinin, öğretmen, öğrenci, veli ve yardımcı personellerin eğitileceği iki yıllık eğitim planı oluşturarak hayata geçiren Yılmaz, ÖDM’yi aktif hale getirerek 7 ve 8. sınıflar işin çalışma kitabı hazırlanmasında önemli bir görev üstlenerek, bakanlığa gönderdi. ÖDM ayrıca bakanlığa dijital içerik üretmeye devam etti. Yılmaz, ilk kez bir bülten yayınlanmasına katkı sağlarken, pandemi sürecinde maske, yüzey ve el dezenfektanı üretimine de destek verdi. Üretilen ürünler Isparta’nın yanı sıra Burdur’a da gönderildi. Bina iç ve dış boya üretimi için çalışma başlatan Yılmaz, Isparta Otizm Kongresini gerçekleştirdi. Üniversite ile geniş çaplı protokol çalışmalar başlatan Yılmaz, Isparta’da bulunan meslek lisesi öğrencilerinin istihdamına yönelik birçok protokol imzaladı.
DOÇ. DR. IŞIK’A BİLİM ÖDÜLÜ
Doç. Dr. Ümit Işık, Yozgat Devlet Hastanesi ve Yozgat Şehir Hastanesinde görev yaptığı süre içerisinde, dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, özgül öğrenme güçlüğü ve otizm ile ilgili yaptığı çalışmalarla Yozgat halkının gönlüne girmeyi başarmıştı. Yozgat’ta otizm gerçeğinin benimsenmesinde önemli katkıları olan Doç. Dr. Işık, bu alanda yaptığı çalışmalarla da adından sıkça sözettirmişti.
Doç. Dr. Ümit Işık, Prof. Dr. Atalay Yörükoğlu anısına düzenlenen Ulusal Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Politikaları Çalıştayı'nda Yörükoğlu ailesi tarafından, ülkemizde çocuk ve ergen ruh sağlığı alanında yaptığı çalışmalarla bilime ulusal ve uluslararası düzeyde önemli katkıda bulunabilecek niteliklere sahip olduğunu kanıtlamış, çocuk ve ergen ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanları ya da genç öğretim üyeleri arasından seçilen bir kişiye verilen Prof. Dr. Atalay Yörükoğlu Genç Bilim İnsanı Ödülüne layık görüldü.
Toplamda yaptığı 50’den fazla ulusal ve uluslararası makale, bildiri, sunum ve araştırmaya imza atan Doç. Dr. Ümit Işık, bu ödüle layık görülmekten dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.
HABER MERKEZİ

Yorumlar