Tekerlekli Basketbol 3. Ligi B grubunda 2019-2020 sezonu tamamlandı. Ligde mücadele eden temsilcimiz Sorgun Umut Engelliler Spor Kulübü ligi 15 puanda 7’inci sırada tamamladı.
“Yozgat ve Sorgun’u en iyi şekilde temsil ettik”

Kulüp Başkanı Zeynep Ertal Altunkuyu, ligde Yozgat’ı ve Sorgun’u en iyi şekilde temsil ettiklerini söyledi. Altunkuyu, “2019-2020 İ. Kaya TS Basketbol sezonumuzu büyük bir özveri ile tamamlamanın gururunu yaşıyoruz. Samsun, Kayseri, Niğde, Mersin, Adana, Osmaniye illerinde Sorgun’u en iyi şekilde temsil ettiğimizi gerek sosyal gerekse kültürel anlamda da tanıttığımıza inanıyorum.
Engelli sporu ile Sorgun’u artık herkes tanıyor. Bu gururu yaşatan sporcularımı, spor kulübü derneği yönetimimi, teknik kadromuzu ve kendimi alkışlıyor ve teşekkür ediyorum. Olmasalardı ligde yerimizi alamayacaktık. Bu süreçte deplasmanımızda araç desteğinde bulunan Sayın Valim Kadir Çakır beye Yozgat il Özel İdaresi Müdürlüğü’ne, sporcu giderlerimizi karşılayan ve yanımızda olan Belediye Başkanımız Sayın Erkut Ekinci Beye, basın da bizi takip edip her zaman haberlerimizi yapan basın mensuplarımıza ve bizi her zaman motive eden güzel yürekli dostlarımıza, öğrencilerimize, öğretmenlerimize sonsuz teşekkür ederim” dedi.

Yorumlar