Çelebi Başkan tek aday (mı)

 16 Ağustos 2020 Pazar (1 yıl önce)
 6834
Reşit ÜNAL
Reşit ÜNAL

Yozgat’ta siyasi partiler birer birer kongrelerini tamamlarken, gözler Ak Parti teşkilatına dönmüş durumda.
Malum iktidar partisi olduğu için diğer partilere bakarak biraz daha merak konusu...
Acaba iktidar partisinde Çelebi Başkan ile yola devam edilecek mi, yoksa yeni bir başkan adayımı belirlenecek. Günlerder konuşuluyor.
Gerçi Çelebi Başkan ile tanışmak mümkün olmadı. Ama Yazı İşleri Müdürümüz sayın Çetin Mermertaş beyle makamına gittik, ama misafiri vardı. Özel konuşuyordu galiba bize fırsat bulamadı. Başka zaman dedik ve ayrıldık.
Ak Parti il başkanı adayı olarak şu ana kadar bir kaç isim ortaya çıktı veya ortaya atıldı. Ama kimse üzerine düşmedi.
Yani birtaneside çıkıpta ben adayım diyemedi veya dedirtilmedi.
Yozgat’ta geçtiğimiz günlerde bir kaç isim hakkında araştırmalar yapıldı, anketler yapıldı, sonuçları ne çıktı, nasıl çıktı, ilerleyen günlerde göreceğiz, duyacağız. Acaba diyorum Çelebi başkan hakkında da anket yapıldı mı? Ak Parti yozgat il başkanımız başarılı mı? Başarısız mı?
Benim merak ettiğim konu, birileri birilerini araştırırken kime soruyor? Kime danışıyor? Yoksa kendi aralarında konuşup, bu olsun, şu olsun mu diyorlar?
Çalışmalarına mı bakıyorlar? Az sayıda da olsa halktan bilgi alıyorlar mı?
Benim görüşüm iktidar partisi Yozgat’ta bu ara bayağı oldukça yoğun ve hareketli günler geçirecek.
Kongrelere ilişkin çalışmalar yaparken, bu sefer ince eleyip sık dokuması lazım. Çok fazla araştırması lazım. Acaba Çelebi başkan toparlayıcı mı? Tamamlayıcı mı? Yapıcı mı? Yıkıcı mı?
İktidar partisi Ak Partiye yakışır bir il başkanı mı? Ak Parti’nin Yozgat’ta ki sıkıntılarını kapatabilen bir başkan mı? Çok iyi bir muhasebe yapması lazım. İktidar partisi illaki bu saydıklarımı düşünüyordur, araştırıyordur.
Bendeki sadece merak konusu.
Dedim ya kendisiyle tanışmak mümkün olmadığı için kafamda hep bir (?) soru işareti kalıyor. Aklıma eski belediye başkanlarından birtanesinin sözleri geldi. Ak parti Belediye başkanı adayı gösterildikten sonra diğer parti adayları harıl harıl karınca gibi çalışırken, AK parti belediye başkan adayı çok emin adımlar atıyordu, sanki başkan olacağını önceden biliyordu.
Bir gün ziyarete geldi. Herkes başkan adayına sorular soruyorlardı.
Birisi bir soru yöneltmişti. Ak parti belediye başkan adayına, başkanım siz hiç bir çalışma yapmıyorsunuz, diğer parti adayları afişler asıyor, pankartlar açıyor, basın açıklaması yapıyor, esnaf gezisi yapıyor, siz neden bir çalışma yapmıyorsunuz? diye başkanın verdiği cevap ise şöyle idi.
“Benim çalışmama gerek yokki, yarın, birgün reis gelir bir konuşma yapar ellerimizi havaya kaldırırız yeter demişti” dedi. Dediği de oldu , seçimi kazandı. Yozgat belediye başkanı oldu. O gün anladım ki; Yozgat’ta iktidar parti adayları Yozgat’ta gerçekten sevildikleri veya yaptıkları icraatler için değil reisin gölgesi altında seçiliyorlarmış.
Bir hatırlatma yapayım size; Yozgatlılar artık o eski yozgatlılar değil haberiniz olsun. Bence artık Yozgat’a birilerinin gelip teşkilatları gözden geçirmeleri lazım. Teşkilatın istediği değil halkın sevdiği saydığı birilerinin olması lazım. Bu sessizliği kim bozacak merak ediyorum.
Yoksa bu sessizliğin arkasında bişeyler mi var? Yoksa bu sessizlik fırtına öncesi bir sessizlikmi? Yoksa herkes herşeyden memnun da birtek ben mi yanlış anlıyorum, yanlış görüyorum. yanlış duyuyorum, bilemedim. En başta da dediğim gibi Çelebi başkan tek aday gözüküyor.
Bu işi yine tek başına sırtlanacak gibi geliyor bana hakkında hayırlısı olsun sayın başkanımızın.
Sağlıklı günler dilerim.

Yorumlar